Recenzia na album Justice - Justin Bieber

By LukeyLB - augusta 17, 2021

Album obsahujúci občianske práva s ukážkou prejavu Martina Luthera Kinga


Šiesty štúdiový album “Justice” Justina Biebera je sprevádzaný osobným vyhlásením. "V čase, keď je na tejto zlomenej planéte toľko zlého, všetci túžime po uzdravení - a spravodlivosti - pre ľudstvo. To ja robím malú časť. Moja časť. Chcem pokračovať v rozhovore o tom, ako vyzerá spravodlivosť, aby sme sa mohli naďalej uzdravovať. “

Nový album dorazil trinásť mesiacov po Bieberovom piatom štúdiovom albume “Changes”, ktorý obsahuje známy minuloročný TikTok Hit “Yummy”. Album “Changes” bol zaťažený nátlakom dokázať verejnosti, že spevák už nie je tínedžerom, s ktorým sme sa prvýkrát stretli. Búrlivým nátlakom sa onedlho stala aj novinka ”Justice”, ktorá ukazuje Bieberove experimentovanie s myšlienkami, ktoré sú pre neho nové. 


V polstoročí nasledujúcom po vražde Kinga ho liberalizmus označil za revolučnú osobnosť. Kinga väčšina bielych Američanov nenávidela za jeho oddanosť rasovej, náboženskej a ekonomickej spravodlivosti a spoločnosti na podporu čiernych ľudí, ktorú Bieber zakomponoval hlasovými ukážkami do samotného albumu “Justice. 

„Nespravodlivosť kdekoľvek je hrozbou pre spravodlivosť všade,“ vyhlasuje ikona občianskych práv, čo nás núti očakávať, možno s určitým znepokojením, vyhlásenie o našich pohnutých časoch od samotnej 27-ročnej popovej hviezdy. 

“Justice” je seriózny popový album, ktorý v sebe odhaľuje samotnú charizmu a svižnosť Justina. Jeho hlas má chutnú hladkosť ovládajúcu dynamiku push-and-pull. Dokonca bez námahy sa pohybuje od pokojného hrudného hlasu k plnohodnotnému, krásnemu a čistému falzetu. Táto pružnosť a kontrola sa v celej “Justícii” naplno prejavuje a prináša niektoré z najsilnejších a najprísnejšie kontrolovaných vokálnych výkonov svojej kariéry. 

Texty piesní sa pohybujú od Bruna Mars v štýle pop-R & B “Peaches”, až po prekvapivo pop-rock “Ghost” obohatený krásnymi jemnými baladami “Lonely”, “Holy”. Hlavná téma samotného albumu poukazuje na transformačný potenciál lásky, či už pozemskej alebo nebeskej. Mlhavé náboženské odkazy na veľkorysú a pohlcujúcu lásku sú súčasťou Bieberovho štýlu populárnej hudby, ktorá nechýba ani v jeho najnovšom albume “Justice”: „Peaches“ - „Získavam svetlo priamo od zdroja“, “As I Am”- "Modlil si sa za mňa, keď som bol bez viery”, “Hold On”- Nebo je miesto nie príliš ďaleko“… 


Keď sa reverend King v polovici albumu vráti, aby kázal o dôležitosti nájdenia príčiny, pre ktorú by sa malo zomrieť, prednesie tu najsladšiu melódiu „Die For You“, v ktorej sa predstaví floridský popový pár Dominic Fike a vydá sa na pop-rockové územie, úplne nový štýl pre Biebera. 

„Hold On“ začína ako balada, kým rytmus neklesne a neovinie sa okolo serpentínovej basovej linky, ktorá interpoluje o niekom, koho kedysi poznal. Singel sa dostal do prvej desiatky v dvanástich krajinách sveta a dostal sa na štvrté miesto v rebríčku Billboard Global 200, a taktiež sa dostal do môjho hudobného srdca, ako samotný favorit albumu “Justice”. 

“Peaches”, ide o ďalšiu vydarenú spoluprácu tohto roka, pričom Bieberovi hosťovali mladí speváci Daniel Caesar a Giveon, ktorí zvuk spestrili svojimi zaujímavými hlasmi. Príjemná tanečná pesnička, ktorá obohacuje nejedno rádio, ale aj váš dlhý letný večer s krásnym západom slnka. 

Určite stoja za zmienku a vypočutie aj pesničky "Deserve You", "Holy", "Unstable", "Anyone", "Lonely" alebo dynamická novinka “Stay” v spolupráci The Kid Laroi a Justina, ktorá sa stala rádiovým hitom


Album mi poslalo hudobné vydavateľstvo Universal Music SK, za čo im veľmi pekne ďakujem. Ich soc. siete nájdete pod článkom. 

Zdá sa, že dnes už 27-ročný spevák Justin Bieber sa baví prvýkrát od svojej dobre zdokumentovanej puberty, ktorá zahŕňala ťažké užívanie drog a samovražedné myšlienky. “Justice” je seriózny a fantastický popový album, ktorý obsahuje interpretov známy štýl populárnej hudby, obohatený o nový štýl a hudobné prvky, založené na radosti, dospelosti, manželstve a Kristovej spáse. Preto nechajte na Bieberovi, aby neúmyselne zdvihol zrkadlo kultúre, ktorá sa nechce vidieť. 

Prajem vám pekný deň, plný fantastickej a sviežej letnej hudby. LUKEY 


Moje soc. siete: 

Universal Music SK soc, siete: 

Recenzia na album Changes - Justin Bieber: 

Predchádzajúci článok a recenzia:

  • Share:

You Might Also Like

0 Comments