Recenzia na album Hurts 2B Human - Pink

By LukeyLB - mája 19, 2019


Devätnásť rokov na hudobnej scéne.


Neuveriteľných devätnásť rokov prešlo od chvíle, kedy speváčka Pink prerazila so svojím debutovým albumom Can't Take Me Home. Príde mi, ako by to bolo len včera, keď vyšla pesnička Lady Marmalade, v ktorej Pink ukázala svoj šarm a sexepíl. 

Jej predchádzajúci album Beautiful Trauma patrí na svete medzi najpredávanejšie za rok 2017. No nezabudnime ani na jej zvyšné fantastické albumy, ako sú The Truth About Love, M!ssundaztood, Funhouse, I’m Not Dead a mnoho iných vynikajúcich počinov, ktoré ju kariérne potiahli v žánri POP veľmi vysoko. 


Pink je interpretka, ktorá je dobrým učebnicovým príkladom toho, že tvoriť hudbu sa dá aj bez škandálov a veľkého hunbuku na upútanie pozornosti. Absolútne nerieši a nezaoberá sa zbytočnými rečami, kravinami a názormi ostatných. Vždy si zachová chladnú hlavu a ide si svojím životom. A to sa mi na nej neskutočne páči. 

Okrem úžasnej a jedinečnej tvorby sa venuje aj svojej rodine, kde ukážkovo zvláda svoju rolu matky aj popri hudbe a koncertoch. Napríklad aj toto leto ju čaká veľký koncert v Dubline, ktorý bol vypredaný za pol hodinu. 

No tento článok nie je len o samotnej Pink. Hlavnou témou celého článku je jej najnovší album Hurts 2B Human, ktorý si dnes rozoberieme. Celý mi evokuje jednu veľkú baladu prenesenú do muzikálovej podoby. Myslím si, že sa jej tento výnimočný a nie až tak typický štýl žánru, veľmi hodí. Úžasnou bodkou celého albumu je jej tanečný prejav, ktorý vystihuje a zdôrazňuje aktuálne pocity a myšlienky interpretky. 


Walk Me Home je úvodným songom celého albumu. Typický príklad balady pretransformovanej do muzikálu. Myslím si, že táto vec je veľmi chytľavá, priam typická rádiovka, ktorú si každý zamiluje. Získala si aj moje srdce, preto ju vyberám ako favorita celého albumu

Ďalšiu pesničkou, ktorá sa nachádza na albume Hurts 2B Human je Love Me Anyway, v spolupráci s country spevákom Chrisom Stapletonom.

Happy by som charakterizoval ako vec, ktorá vygraduje tanečnú zábavu na parkete. Napoly dynamická pieseň, ktorý má voľný vokál. Pink spieva túto skladbu svojím prenikavým, no stále pokojným falzetom.

Can We Pretend je dynamický rozložená pieseň, ktorá má prevažne impulzívne momenty. Ďalšia fantastická vec na albume Hurts 2B Human. Myslím si, že veľmi aktuálna a pomaličky nás naštartuje na letnú atmošku.


Hurts 2B Human som dostal od spoločnosti Panta Rhei. Týmto by som sa im chcel veľmi pekne a od srdca poďakovať, že mi umožnili pre vás vytvoriť recenziu. Ešte raz veľmi pekne ďakujem. Link na zakúpenie albumu nájdete pod článkom, taktiež tam nájdete ich osobný instagram, kde pridávajú novinky a zaujímavosti z oblasti kníh. 

Moje záverečné hodnotenie: 
Myslím si, že je to už dosť očividné a jasné z celého článku. Tento album odporúčam všetkými desiatimi, keby že mám viac prstov na ruke, tak dám aj tie. Absolútne nemám čo tomuto albumu vytknúť, dokonca aj dizajn je prepracovaný. Celý je kvalitne poskladaný, má hlavu aj pätu. Čo viac dodať, kvalitná práca Pink, na ktorú sme už zvyknutí. Dokonalá, jedinečná, ktorá nás nikdy nesklame. 

Krásny, oddychový deň vám všetkým prajem. LUKEY 

Album Hurts 2B Human zakúpiť:

Panta Rhei Instagram:

Môj Instagram: 

  • Share:

You Might Also Like

0 Comments